PročByla bych ráda, kdyby tento web byl pomocí pro rodiče stejně postižených dětí, předčasně narozených dětí, dětí s expresivní poruchou řeči a adhd. Pomohl jim vyřešit některé výchovné problémy či je jen navedl na správnou cestu. Chtěla bych tady ukázat práci s naším synem, pomůcky které používáme, různá logopedická cvičení. Ctěla bych Vám předat své zkušenosti se získáváním informací ohledně práce a výchovy s těmtito dětmi a myslím si, že rada od matky stejně či podobně postiženého dítěte je tou nejlepší radou.

sobota 20. října 2012

Poslední teplé dny
poslední dny teploučka jsme si užili. Byli jsme pouštět draka, na procházkách, sbírat lesní plody...
Dnes kluci byli uplně úžasní, byli tak hrozně hodní, ráno jsme šli na nákup, Matěj si vybral opět gormita a Adámek lékařský kufřík - bude jednou pan doktor :-). Já si koupila sušené květiny do vázy. Kluci mi pomohli umýt chodbu, odpoledne jsme si udělali palačinky a hráli si s legem.
S Matýskem cvičíme každý den, jelikož jsem ted měla dlouho volno. Dělali jsme předložky a už mu docela jde i předložka Do, musím však cvičit Na a Do každou zvlášt, jinak se mu to hodně plete a říká váza je do stole.
Cvičili jsme tvorbu vět. Jdu do obchodu a koupím citron. Matěj říká citron dám do tašky... Jaký je citron - Matěj odpovídá žlutý citron, tedy tak by měl odpovídat a furt říká žlutej, zelenej.... tak mu zpívám jakýýýý a on by to měl samozřejmě slyšet jakýýýýýýýýý - žlutýýýýýýýýý a ona na mě jakýýýýýý - žlutej :-) 
Děláme také každý den nové logico, nové listy jsou moc fajn a Matěje to baví.

Kluci vytvářeli želvičky ve školce, u nich ve třídě mají želvu o kterou se starají tak ji dělali. Hned jsem si jima vyzdobila obyvák.


Žádné komentáře:

Okomentovat