PročByla bych ráda, kdyby tento web byl pomocí pro rodiče stejně postižených dětí, předčasně narozených dětí, dětí s expresivní poruchou řeči a adhd. Pomohl jim vyřešit některé výchovné problémy či je jen navedl na správnou cestu. Chtěla bych tady ukázat práci s naším synem, pomůcky které používáme, různá logopedická cvičení. Ctěla bych Vám předat své zkušenosti se získáváním informací ohledně práce a výchovy s těmtito dětmi a myslím si, že rada od matky stejně či podobně postiženého dítěte je tou nejlepší radou.

pondělí 23. července 2012

Prázdniny si dál užíváme.
Matěj pokročil v hrubé motorice, venku třeba seskočí malý schod, dřív to byl velký problém a ted ho seskočí i víckrát zasebou, přeskakuje kaluže...
Příští týden máme mít setkání s paní učitelkou ze školy a v uterý nás čeká logopedie, kde budou už pracovat.
Matýsek se mi zdá,že si konečně našel alespon trošku vztah k bráškovi. Od malička Adámka nemusel, ubližoval mu, ale ted si spolu hrají, dokonce mu pomůže něco zvednout, nechá ho vylízt k sobě do postele. Boje jsou tedy neustále, ale jsou to dva kluci a asi to k tomu patří.
Vykládám klukům o školce, jak to bude fajn, že tam budou spolu, budou vždycky dva a zatím se oba těší.
Můj nástup do práce zvládli kluci výborně, s taťkou si to užívali, zase je to pro ně něco jiného. Uvidíme až budu pracovat na celý uvazek, do toho školka....

Bojujem tedy s jídlem, nikdy nebyl velký jedlík a nemá chut na jídlo, nevím jestli to není způsobeno i užíváním nootropilu. Ve školce tedy vždycky snědl všechno :-) ale doma protestuje.

V neděli se viděl po roce se svým něco jako bratrancem, určitě si ho nepomatoval, ale navázal s ním pěkný vztah a to je u Matýska taky co říct, hráli si spolu. Kuba je tedy o dva roky starší a klidnější klučík, což Matějovi vyhovuje. Zítra přijde na návštěvu a oba kluci se na něj moc těší. Matýsek má ráději starší děti, i pro něj myslím, že jsou spíše přínosem.
 
Přidávám obrázek kalendáře tento týden. Je to týdenní kalendář a Matěj na něj funguje opravdu nádherně. Jak nerad spí po obědě (spává jen jednou za tžden), tak když je to tam, prostě jde a nediskutuje. Doporčuji to vyzkoušet.


Žádné komentáře:

Okomentovat