PročByla bych ráda, kdyby tento web byl pomocí pro rodiče stejně postižených dětí, předčasně narozených dětí, dětí s expresivní poruchou řeči a adhd. Pomohl jim vyřešit některé výchovné problémy či je jen navedl na správnou cestu. Chtěla bych tady ukázat práci s naším synem, pomůcky které používáme, různá logopedická cvičení. Ctěla bych Vám předat své zkušenosti se získáváním informací ohledně práce a výchovy s těmtito dětmi a myslím si, že rada od matky stejně či podobně postiženého dítěte je tou nejlepší radou.

středa 12. února 2014

Zápis

V pátek máme zápis do první třídy.

Po dlouhém přemýšlení, dotazování, zjišťování jsme se rozhodli pro Petrín. Toho přemýšlení ohledně školy bylo tolik, že jsem mívala migrény a opravdu jsem byla v psychické nepohodě :-)

Výhodou pro nás je, že Matěj školu zná a navštěvuji ji již třetím rokem. Má tam paní Malou, které ho tam povede, bude mu vypracovávat individuální vzdělávací plán a spolupracovat s SPC Opava. Matěje, si bude i vytahovat z některých hodin a pracovat s ním.
Třídy jsou naplněny počtem devatenácti žáků, což je pro nás téměř ideální.
Paní učitelku z první třídy již známe, měli jsme u ní konzultaci, myslím, že je ta pravá pro našeho syna.

Škola probíhá velkou rekonstrukcí kde po dokončení bude i městská knihovna, různé kroužky a středisko volného času.
Matěj si už plánuje jak bude chodit do kroužku výtvarného a hlavně něco se zvířatama.

Myslím, že prozatím nemá ponětí jak to ve škole je, i když byl nakouknout do prvních tříd do hodin, tak neví jak dlouho tam bude, povinnosti... ale to si jako každé dítě zvykne.

Co ještě beru jako výbornou věc, je setkávání se budoucích prvnáčků přímo ve škole s učiteli vždy jednou za měsíc. Tak alespoň děti trošku okouknou prostředí i jeden druhého.


Žádné komentáře:

Okomentovat