PročByla bych ráda, kdyby tento web byl pomocí pro rodiče stejně postižených dětí, předčasně narozených dětí, dětí s expresivní poruchou řeči a adhd. Pomohl jim vyřešit některé výchovné problémy či je jen navedl na správnou cestu. Chtěla bych tady ukázat práci s naším synem, pomůcky které používáme, různá logopedická cvičení. Ctěla bych Vám předat své zkušenosti se získáváním informací ohledně práce a výchovy s těmtito dětmi a myslím si, že rada od matky stejně či podobně postiženého dítěte je tou nejlepší radou.

úterý 18. června 2013

Zážitky - vjemy ...

Dnes jsem si vzpoměla kdy byla doba a já se s Matýskem bála jít do obchodu. Opravdu bral roztaženýma rukama regály, bylo to někdy v období nasazení nootropilu. Bála jsme se jít kolem cesty, byl schopný tam skočit.
Nyní můžeme jít opravdu kamkoliv, bazén, restaurace, divadlo, kino, návštěva, obchody, chová se spořádaně.
Chci tím ale říct, že je důležité dávat dítěti ty vjemy, zážitky. Ne se po prvním nezdaru vzdát a nechodit třeba do restaurace, chce to dítě vystavovat různým situacím. Každá tato nová situace ho obohatí.

Pro naši rodinu jsou velmi cenné tyto zážitky, výlety, chvíle strávené spolu. Věřím, že to jsou chvíle na které kluci budou dlouho vzpomínat a my rodiče rozhodě také.

Žádné komentáře:

Okomentovat