PročByla bych ráda, kdyby tento web byl pomocí pro rodiče stejně postižených dětí, předčasně narozených dětí, dětí s expresivní poruchou řeči a adhd. Pomohl jim vyřešit některé výchovné problémy či je jen navedl na správnou cestu. Chtěla bych tady ukázat práci s naším synem, pomůcky které používáme, různá logopedická cvičení. Ctěla bych Vám předat své zkušenosti se získáváním informací ohledně práce a výchovy s těmtito dětmi a myslím si, že rada od matky stejně či podobně postiženého dítěte je tou nejlepší radou.

sobota 1. června 2013

Nové hodnocení :-)

Dnes jsem vytvořila opět nové hodnocení, stále piluji tak, aby bylo funkční, kluci tomu rozuměli a my jako rodiče mohli odměňovat či trestat.
Udělala jsem tedy ve formě kalendáře, každý den, každý mají svůj a hlavně smajlíci jsou menší takže v jedné kolonce za den, budou mít více hodných nebo škaredých.
Hodný může být za pomoc mě (dát prádlo do pračky), pomoc bráškovi (obout boty, uklidit věci), hodné chování, úklid pokojíčku, poslechnutí...
Škaredý smajlík bude u každého za něco jiného. U každého z kluků to má jiný smysl, Matěje to hodně motivuje a Adámek tímto potřebuje trošku zbrzdit. Adam je živější, stále křičí, má problém s dodržováním pravidel, takže hodnocení by mu mohlo také pomoci.

Tento týden zavedu do praxe a uvidíme jak to bude fungovat.
Jedu pokus - omyl.


Žádné komentáře:

Okomentovat