PročByla bych ráda, kdyby tento web byl pomocí pro rodiče stejně postižených dětí, předčasně narozených dětí, dětí s expresivní poruchou řeči a adhd. Pomohl jim vyřešit některé výchovné problémy či je jen navedl na správnou cestu. Chtěla bych tady ukázat práci s naším synem, pomůcky které používáme, různá logopedická cvičení. Ctěla bych Vám předat své zkušenosti se získáváním informací ohledně práce a výchovy s těmtito dětmi a myslím si, že rada od matky stejně či podobně postiženého dítěte je tou nejlepší radou.

neděle 3. listopadu 2013

Učení

V poslední době stále jen a jen opakujeme. Kromě nových ukolů z logopedie a ani těch moc není.

Takže procvičujeme uvolňování ruky, cvičíme ležatou osmičku a do kříže. Paměťové cvičení děláme také stále, pak vykládání pohádky i skládání děje. Povídání dle obrázku. Logopedie a měkčení. Občas zopakujeme předložky, napravo....
Co cvičím nového je zapínání knoflíku. Matěj si neumí zapnout knoflík u kalhot, takže nacvičujeme na mém svetru a celé to rozdělíme do několika částí.

Matěj má novou knížku, vymaluje obrázek, pak nalepí název zvířete a nakonec ještě lepí obrázek.Slabiky. Roztleskává sám. Ryba a pak si zapisuje kolik má dané slovo slabik.


Samotného ho začalo bavit počítání a tak umí spočítat 2+2, 4+3  (počítá si to na prstech )

Žádné komentáře:

Okomentovat