PročByla bych ráda, kdyby tento web byl pomocí pro rodiče stejně postižených dětí, předčasně narozených dětí, dětí s expresivní poruchou řeči a adhd. Pomohl jim vyřešit některé výchovné problémy či je jen navedl na správnou cestu. Chtěla bych tady ukázat práci s naším synem, pomůcky které používáme, různá logopedická cvičení. Ctěla bych Vám předat své zkušenosti se získáváním informací ohledně práce a výchovy s těmtito dětmi a myslím si, že rada od matky stejně či podobně postiženého dítěte je tou nejlepší radou.

pondělí 15. července 2013

VYšetření psycholog Brno

Dnes jsme brzo ráno vyjeli směr Brno na vyšetření po roce k paní psycholožce Halířové do Brna.
Žádala jsem si hlavně o přeměření intelektu, bylo mi řečeno, že ho Matýskovi můžou udělat, ale však výsledky bývají objektivní až kolem osmého roku.
Matěj byl u paní asistentky a pak u paní psycholožky uplně sám, separaci zvládl bez problémů a hlavně byl tam dvě a půl hodiny.
Paní psycholožka nám napsala zprávu, především pro SPC, kde jsou zapsány důležité věci ohledně školy.
Doporučuje nám integraci, kolektiv zdravých dětí, které Matýska potáhnou kupředu.

Ona sama vidí veliký pokrok. Jak v oné separaci, tak v chuti a soustředění při práci. Zlepšení vidí i v řeči. Snížená je artikulační obratnost, vyskytuje se inverze slabik ve slovech. Receptivní složka je v pořádku. Rozumové schopnosti odpovídají v názorové složce inteligence v pásmu mírného nadprůměru. Verbální složka inteligence podprůměrná. Vše má však vzestupnou tendenci.

Co je hlavní a co je napsáno ve zprávě je, že se nejedená o mentální postižení. Uffff.

Má velmi oslabenou orální motoriku až na úroven orální motorické dyspraxie.

Takže opět děkuji paní doktorce za vynikající péči.


Žádné komentáře:

Okomentovat