PročByla bych ráda, kdyby tento web byl pomocí pro rodiče stejně postižených dětí, předčasně narozených dětí, dětí s expresivní poruchou řeči a adhd. Pomohl jim vyřešit některé výchovné problémy či je jen navedl na správnou cestu. Chtěla bych tady ukázat práci s naším synem, pomůcky které používáme, různá logopedická cvičení. Ctěla bych Vám předat své zkušenosti se získáváním informací ohledně práce a výchovy s těmtito dětmi a myslím si, že rada od matky stejně či podobně postiženého dítěte je tou nejlepší radou.

čtvrtek 28. února 2013

Logopedie

Matěj jak jsem psala již v předchozím příspěvku je nějaký nervozní, nekontrolovatelně pohybuje rukama..... není prostě v klidu. Paní logopedka si toho také všimla, práce byla trošku složitější, byl více unavený ale pár věcí jsme zvládli.
Opakovali výslovnost V a F, občas se to Matýskovi podaří uplně bez chybičky, ale stále se to do sebe prolíná, proto tento měsíc budeme mít za úkol procvičovat V a F, vždy samozřejmě zvlášt a jak to půjde tak budeme tvořit věti kde jsou obasaženy obě písmena. Např. Véna má flétnu. Fany veze vozík....

Opakovali cvičení do kříže.

Jako nový ukol máme výslovnost H. Paní logopedka ho to učila tak, že chytne dlaň a zahřívá jí HAAA. Při nácviku to Matýskovi šlo, však budeme muset trénovat. Pak nastoupilo HAM a tvoření slov.
(dodám foto)

Co je však boj je krátkodobá pamět. Nevím zdali je problém spíše v paměti nebo v tom jak se soustředí na jednu věc a druhou již není schopný pojmout, či v systému učení drilem.


Žádné komentáře:

Okomentovat