PročByla bych ráda, kdyby tento web byl pomocí pro rodiče stejně postižených dětí, předčasně narozených dětí, dětí s expresivní poruchou řeči a adhd. Pomohl jim vyřešit některé výchovné problémy či je jen navedl na správnou cestu. Chtěla bych tady ukázat práci s naším synem, pomůcky které používáme, různá logopedická cvičení. Ctěla bych Vám předat své zkušenosti se získáváním informací ohledně práce a výchovy s těmtito dětmi a myslím si, že rada od matky stejně či podobně postiženého dítěte je tou nejlepší radou.

pondělí 1. října 2012

Mates opět užívá nootropil, začínáme na 2,5ml. Pak budu pomalinku zvyšovat.

V poslední době jsou s bráchou hodně neposlušní, takže jsem začala opět s bodovacím systémem.
Na kalendáři, ke každému dni dělám puntíky, černý je špatný a červený je dobrý, má to na očích (kalendář používá každý den), špatný puntík je třeba za bouchání bráchy... S tím hodně zápasíme, je zákeřný, neví kdy je dost, kdy už ubližuje moc.  Má rád malé figurky, takže podle toho kolik tam bude škaredých puntíků si může jít o víkendu koupit viruse, gormita..... nebo taky ne.

V práci jsem dostala dovolenou, noha musí být do konce týdne v naprsotém klidu. Chodit s berlema je pořádná fuška. Budu mít spoustu času se s Matýskem učit.

Dnes se mě Matěj sám ptal jak se jmenují prsty na rukou, sám se o něco zajímá. O víkendu jsme si zalezli v ložnici pod peřinu a vykládal mi o holkách. Má čtyři vyhlídlé, jedné je už 11roků, o holkách si chtěl sám vykládat, ve školce se mu jedna líbí, tak mi vykládá co spolu dělají a hrajeme si s figurkama, že je to ona a on. Když se ho zeptám kterou by si vybral tak říká, že všechny a nejvíc kluka Ríšu.

Dnes náš pes slaví třinácté narozeniny, jde to na něm už znát, ale stále chodí a jí, což je důležité.

Ve školce opět pořádají sbírku na kočky, tady do kočičího utulku, děti do školky nosí jídlo a pak je společně celá třída zanesou kočičkám. Kluci to tam znají, chodíme tam docela pravidelně nosit něco, na vánoce určitě kočičkám zase přichystáme nějaký balíček.

Žádné komentáře:

Okomentovat